Látky aspol. najdete na materialistic.cz.

Konzultace k výběru stroje

Každý všední den nás najdete v show-roomu na Praze 7 (Havanská 10) nebo na telefonu (776 030 515). Čas konzultace je lepší si rezervovat předem. 

šicí-stroje-praha-praha

Umíme šít a víme, co od stroje chtít...

Žádný dotaz není hloupý a my poradíme, jak nejlépe nám naše know-how dovolí. Jsme tu druhou dekádou, učíme lidi šít a radíme s výběrem šicího stroje. Prodáváme šicí stroje Brother, JUKI, Lada, Baby Lock a Gritzner.

šicí stroj pro začátečníka

Chcete probrat výběr šicího stroje? Jsme tu. Ať hledáte stroj pro začátečníka nebo chcete zmapovat vychytávky vyšších řad. Radíme s výběrem overlocku, řešíme s vámi coverlocky.

jak vybrat overlock

 


Chcete se trochu nachytřit sami? Níže najdete sepsanou část našeho know-how. Chceme vám poradit, podle čeho se máte rozhodovat.

Přemýšlíte, podle kterých parametrů se máte rozhodovat při výběru šicího stroje? Není to složité, i když to tak na první pohled může vypadat. Učinit dobré rozhodnutí o výběru šicího stroje můžete i sami (a dokonce i pokud šít vůbec neumíte a nikdy jste u stroje neseděli), jen se stačí trochu zamyslet. Dáváme k dispozici naše know-how a myšlenkovou mapu, jak přemýšlet, abyste nesáhli vedle. Šicí stroj není tak úplně malá investice a nejspíš ji neděláte každý rok, tak ať nesáhnete těsně vedle.

 

Parametry šicích strojů - jak jim rozumět, podle kterých se rozhodovat.

 

Nejlevnější šicí stroj, který za něco stojí?

Nové šicí stroje seženete i za dva tisíce. Za moc ale stát nebudou. Za nás jsou čtyři tisíce minimální investice do stroje. Pokud ten stroj má dává smysl. Jde vám o to, aby důležité vnitřní mechanismy byly z kovu. Levnější stroje je mají plastové, což omezuje mimo jiné i životnost a sílu stroje.

Námi ověřené stroje v této šicí hladině jsou konkrétně: Lada L30, Brother BQ25, ...) (všechny stroje do pěti tisíc - banner foto). 

 

Základní rozlišovací parametr, který vám zúží pole možností je TYP STROJE.

Základní typy šicích strojů jsou:

1) univerzální šicí stroje (rovnostehy)

2) overlocky

3) coverlocky

4) kombinace šicího a vyšívacího stroje.

Španělská vesnice? Pokud vám pojmy overlock a coverlock nic neříkají, skoro jistě chcete rovnosteh :)

Terminologie: Rovnosteh je základní typ šicího stroje, který je nejvíce univerzální. Overlocky jsou doplňkové stroje, které začišťují švy a oceníte je nejen při šití úpletů. Coverlock je třešničkou na dortu a zpravidla až třetí stroj, který si do domácnosti nebo dílny pořídíte. Kombinace šicího a vyšívacího stroje rozšiřuje možnosti šicího stroje o vyšívací vzory.

Základní rozlišení typů strojů – overlock, coverlock, rovnosteh - na co je který vhodný

Srovnání rovnostehů – stroje do deseti tisíc

Srovnání rovnostehů – stroje nad deset tisíc

Jak vybrat overlock – srovnání a recenze

 

Máte na stroj extra požadavky?

Domácí šicí stroje jsou konstruovány s cílem, aby byly co nejvíce univerzální. Abyste na nich mohli šít látky různých gramáží, hrát si s možnostmi stehu atd. Stroje označované jako domácí se běžně používají i v profesionálních šicích dílnách. Vyšší řady strojů JUKI i Brother se zde velmi osvědčují. U overlocků a coverlocků vládne značka Baby Lock. Tyto stroje už používají některé mechanismy, které byly dříve vyhrazeny pro stroje průmyslové a jejich flexibilita je za nás favorizuje před více specializovaným strojem průmyslovým.

Víte, že potřebujete specifické vlastnosti? Hledáte stroj na patchwork a quilting? Potřebujete, by byl stroj hodně silný, protože budete šít převážně věci náročné na sílu stroje (kabáty, batohy např.)? Chcete se zaměřit na oděvní tvorbu a hledáte stroj, který vám pomůže k co nejpreciznějšímu výsledku? Pokud víte, že některá z oblastí šití vás zajímá výrazně více než jiná, přizpůsobte svůj výběr stroje tomuto faktu.

Stroje na patchwork a quilting.

Který šicí stroj je silný? Výběr největších siláků mezi stroji.

Jak šít precizní krejčovinu? Stroje, které pomáhají s pokročilou oděvní tvorbu.