Máme pro vás nové e-booky zdarma, ať slouží ✨ Látky a kurzy najdete na stránkách www.materialistic.cz

Srovnání overlocků

Overlock je stroj, o kterém jste možná netušili, že ho potřebujete, ale jakmile ho budete mít doma, nedáte na něj dopustit. Povznese vaši oděvní tvorbu na profesionální úroveň, zrychlí vaši práci a otevře vám dveře do světa šití pružných materiálů. 

Čtyři nitě a nůž

Rozdíl mezi klasickým šicím strojem a overlockem poznáte na první pohled. Namísto dvou nití může overlock šít až se čtyřmi nitěmi a charakteristická je pro něj schopnost pohybu pouze na okraji látky- zato dokáže v jednom kroku látku sešívat, začišťovat i ořezávat. Právě díky ořezu a práci se čtyřmi zdroji nití je overlock nesrovnatelně lepší co do životnosti i estetiky stehu oproti pružným a overlockovým stehům, které najdeme na klasických šicích strojích.

overlocky

Na obrázku vidíte čtyři overlocky, které používáme i v dílně na našich kurzech šití.

Zleva doprava jsou: JUKI MO 654D (13990,-) solidní a silný overlock střední třídy, Baby LOCK Victory (27 990,-) špičkový overlock s nejvyšší spolehlivostí stehů a komfortní obsluhou, Brother 4234D (12470,-) opět střední třída overlocků - konkurent JUKI 654, Lada 700D (9390,-) oblíbený základní overlock s prodlouženou zárukou.

 

Rozhodovací kritéria při výběru 

I přesto, že overlock je stroj primárně určený pro sešívání a začišťování látek, je důležité alespoň trochu porozumět jeho zásadním funkcím a věnovat jim pozornost při výběru.

Níže najdete overlocky, které známe a seřadili je do tří kategorií podle použití, vhodnosti i budgetu. 

Pokud chcete více proniknout do kritérií, podle kterých jsme srovnání sestavovali, nalistujte náš žebříček 10 nejdůležitějších kritérií při výběru overlocku,


Důležitým kritériem pro výběr stroje je samozřejmě také budget, který chcete nebo můžete do stroje investovat. U overlocků platí přímá úměra, že čím dražší stroj, tím lepší a silnější stroj dostanete. My jsme naše overlocky seřadili do třech kategorií od základních až po ty nejvíc pokročilé.

Základní overlocky pro začátečníky i příležitostné šití

Kdy je chtít → Nemám moc vysoký budget, ale zároveň chci kvalitní overlock, který mi vydrží dlouho na běžné domácí šití. Plánuji šít tkaniny a úplety v lehké či střední gramáži a nevadí mi základní uživatelský komfort jako třeba větší hlučnost stroje. 

Stroje v této kategorii mají základní typy stehů (7 a 5) , volné rameno i regulaci přítlaku patky. Lada 700D má navíc pětiletou záruku, přihrádku na odstřižky a 5 patek navíc přímo v balení. Stroje šijí rychlostí 1250 a 1300 stehů/min.

 

Kvalitní overlocky pro časté používání i ambiciózní začátečníky

Kdy je chtít → Chci silný stroj, který zvládne pravidelné používání i náročnější materiály. Chci větší uživatelský komfort, opravdu pěkný steh a kvalitní ořez. Nevadí mi nutnost manuálního navlékání stroje a úpravy napětí nití. 

V této kategorii získáte silný stroj s rozšířeným počtem stehů (8) a regulací přítlaku patky. Brother 4234D má v balení přihrádku na odstřižky a šije rychlostí 1300stehů/min. Juki MO-654DE disponuje rychlostí dokonce 1500stehů/min., čímž je svou silou srovnatelný se stroji ve třetí - nejvyšší kategorii. 

 

 

 

Šampioni mezi overlocky pro to nejpohodlnější šití 

Kdy je chtít → Mám k dispozici budget, za který chci dostat špičkový stroj. Plánuji šít různorodé projekty a baví mě prozkoumávat, co stroj dovede, ale nechci se zdržovat manuálním převlékáním stroje nebo laděním napětí nití. Nejvíce času chci věnovat samotnému šití. 

Stroje v této kategorii spojuje síla ( 1300 a 1500 stehů/min.) a špičkový uživatelský komfort. Smyčkovače se navlékají pomocí vzduchu a s navlékáním jehel pomůže navlékáček. Babylock Acclaim umí navléknout vzduchem dokonce i očka jehly. Všechny overlocky Babylock mají automaticky ovládané napětí nití a využít můžete bohatou škálu stehů (Brother Airflow jich umí dokonce až 11).

Díky jednoduchosti obsluhy jsou to zároveň ty nejlepší overlocky pro začátečníky, kteří se bojí navlékání a napětí nití i profesionály, kteří ocení rychlost obsluhy rovněž, stejně jako extrémní spolehlivost a preciznost stehu.

 

 

VŠECHNY OVERLOCKY, MEZI KTERÝMI VÁM POMŮŽEME SE ROZHODNOUT.

KRITÉRIA PRO VÝBĚR OVERLOCKU.

KURZ ŠITÍ NA OVERLOCKU

POUKAZ NA KURZ ŠITÍ NA OVERLOCKU