Máme pro vás nové e-booky zdarma, ať slouží ✨ Látky a kurzy najdete na stránkách www.materialistic.cz

šicí stroje Baby Lock | parametry, srovnání

Své stroje vyrábí Baby Lock ve vlastních továrnách v Japonsku už více než padesát let. Jsou to stroje, které na první pohled a na první vyzkoušení rozeznáte od ostatních. Baby Lock dává ve vývoji velký důraz na uživatelský komfort a v oblasti navlékání a nastavování napětí nití si stojí za několika patentovanými technologiemi.

Šicí stroje Baby Lock jsou v současnosti a dlouhodobě nejlépe hodnocené overlocky a coverlocky na trhu. To, co je favorizuje před levnějšími modely jiných značek, je výrazná kvalita stehu, nadstandardní výkon stroje a hlavně bezkonkurenční komfort práce. Jedinou nevýhodou strojů Baby Lock je pak vyšší cena. Ptáte se, zda je tato cena vyvážena v poměru ceny a výkonu? Tak to jste tu správně ...

overlockyKvíz. Poznáš mezi stroji výše Baby Lock na první pohled? Poznáš. Jako jediný na sobě nemá žádná kolečka na napínání nití. Model Baby Lock Victory je druhý zleva. a jedná se o nejoblíbenější overlock této značky. Ve srovnání s levnějšími modely jiných zaujme, jak je malý a kompaktní. Podruhé překvapí svojí tíhou. Je překvapivě těžký a to je samozřejmě dobré znamení a indikátor vysokého množství kovových součástí mechaniky.

 VÝHODY VŠECH STROJŮ BABY LOCK aneb co u jiných strojů nenajdete

  • navlékání pomocí tlaku vzduchu: Pravděpodobně ta největší deviza šicích strojů Baby Lock. Nit smyčkovače navlékne úplně sama skrze potrubí a tlak vzduchu. Navlékání ovládáte buď páčkou nebo u novějších modelů pouze tlačítkem. Obě možnosti jsou stejně pohodlné, a na rozdíl od manuálně navlékaným strojům můžete nitě navlékat v libovolném pořadí.  Pozn. po čarou: Ve vzduchovém navlékání se nedávno zásadně angažoval i Brother. Jejich novinka Brother Airflow je výrazným konkurentem nejoblíbenější z overlocků Baby Lock Victory.  

  • pohodlné navlékání jehly: Většina strojů Babylock má nějakým způsobem ulehčené také navlékání jehel. Kvalitním zabudovaným poloautomatickým navlékáčkem obou jehel jako Victory nebo vzduchovým navlékáním jehel jako Acclaim.

  • automatická regulace napětí nití: Jedna z technologií, kterou Baby Lock vyladil k dokonalosti je schopnost nastavovat napětí nití bez ohledu na to, jaký materiál šijete. Na stroji nenajdete žádná kolečka pro regulování napětí a nemusíte ani šít zkušební vzorky. Máme to vyzkoušené a opravdu to funguje. Jediná výjimka potvrzující pravidlo je Coverstitch,  u kterého se musíte spolehnout na manuální nastavení napětí.

  • síla a rychlost: Narozdíl od overlocků a coverlocků jiných značek mají Baby Locky jehly nastavené kolmo k látce, díky čemuž projedou látkou jednodušeji a bez zatrhnutí, navíc zvládne i silnější vrstvy materiálu a jehly se tak rychle neotupí. Šijí rychlostí až 1500 stehů za minutu, což z nich dělá nejvýkonnější overlocky a coverlocky v našem portfoliu. 

 

SROVNÁNÍ S MODELY JINÝCH ZNAČEK:

Díky patentovaným technologím Baby Lock nemá úplně konkurenci co se týče srovnávání srovnatelného. To, proč nemají všichni (kdo strojům rozumí), doma Baby Lock je dáno v zásadě jeho cenou. Samozřejmě není pravda, že pokud nemáte k dispozici 27K plus, nemůžete šít na overlocku. Chcete-li zahrnout do svého rozhodování o novém stroji i nižší kategorie overlocků, sepsali jsme pro vás článek Srovnání overlocků.

Jediný model, který stojí za úvahu při srovnání (obzlášť pokud hledáte levnější alternativu), je dříve zmíněný Brother Airflow. Tento má také navlékání smyčkovačů vzduchem. Už zde ale nenajdete automatické napětí.

 

OVERLOCKY BABY LOCK:

 

 

 

 COVERLOCKY BABY LOCK:

 

 

KOMBINACE OVERLOCK/COVERLOCK od BABY LOCK:

 

Chcete se s námi zkonzultovat výběr? Jsme všude a nejvíc na mailu a telefonu. Pokud nás chcete navštívit osobně na naší provozovně na Praze 7, budeme jen rádi. Prosím, rezervujte si čas konzultace dopředu.


Kompletní portfolio overlocků

Kurz "overlock me" a dárkový poukaz na šicí kurz